wnetrza

Jakie kolory w małej łazience ?

 

Łazienki o małym metrażu wymagają dużej pomysłowości w urządzaniu.Według standardów projektowania małe przestrzenie powinno się powiększyć optycznie. Często mówi się,że do małych wnętrz najlepsze są jasne kolory. Świetnym trikiem jest zastosowanie np. białej zabudowy z jasnymi płytkami. To zestawienie sprawi,że optycznie mała przestrzeń wyda nam się jasna i przestronna. Często stosuje się również dobrze dobrane fototapety ( takie które przedstawiają krajobraz w perspektywie np. zdjęcie uliczki)

Dzięki temu” zabiegowi” stworzymy wrażenie głębi. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie również luster – im większa tafla tym lepiej.

( w poprzednim poście zamieszczone również były zdjęcia łazienek z lustrzanymi płytkami – takie płytki świetnie sprawdzą się w małej łazience, optycznie ją powiększając).

No dobrze zasady zasadami a co w sytuacji kiedy chcielibyśmy mieć łazienkę w ciemnych kolorach?? Czy będąc posiadaczem małej metrażowo łazienki nie możemy pozwolić sobie na ciemne barwy ? Oczywiście,że możemy ! Przełamujmy standardy. Jeśli decydujemy się na ciemne barwy zastosujmy np błyszczące elementy ( lakierowana płyta MDF, błyszczące płytki ) – dzięki zjawisku odbicia łazienka wyda się większa. Dla mnie osobiście doskonałym rozwiązaniem w małych łazienkach w których stosujemy ciemne płytki lub zabudowę jest dołączenie elementów naturalnego drewna. Drewno sprawia,że wnętrze jest bardziej przytulnie,ociepla przestrzeń i nadaje charakteru „ekskluzywności” . Przy ciemnych ścianach zastosujmy np o ton jaśniejsze płytki na podłogę.
A Wam jak się podobają ciemne łazienki ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *