wnetrza

Pomysł na ścianę w salonie

Co na  pustą ścianę w salonie ?

Często zadajemy sobie to pytanie. Salon jest miejscem w którym spędzamy najwięcej czasu, to miejsce gdzie spotykamy się z rodziną, przyjmujemy gości, odpoczywamy. Ważne aby to miejsce było wizytówką naszego domu a jednocześnie miejscem w którym możemy się zrelaksować po ciężkim dniu . Co zrobić aby ocieplić nasz salon i fajnie zagospodarować jedną ze ścian?
Są różne pomysły na zagospodarowanie ściany. Możemy wykorzystać np. beton architektoniczny,tapety 3D, beton strukturalny ale to są rozwiązania które wiążą się  z poniesieniem  często sporych wydatków. Poza tym często musimy skorzystać z pomocy fachowców,którzy pomogą nam w położeniu czy to tapety czy ewentualnie innych paneli ściennych.

Co w sytuacji kiedy chcemy szybko i tanio zagospodarować powierzchnię na  ścianie ? Jednym z rozwiązań jest zrobienie galerii ściennej.

No  fajnie ale co umieścić w tych ramkach?

Pomysłów jest wiele ważne aby obrazy dopasować do stylu całego wnętrza. I tak jeśli stylem dominującym w całym domu jest styl skandynawski to fajnie będą wyglądały na ścianie różnego rodzaju wzory geometryczne. Motywy roślinne czy zdjęcia zwierząt.

 

 

Fajnym pomysłem aby dodatkowo ocieplić wnętrze są ramki w których umieścimy rysunki dzieci, kolorowe grafiki, kolorowe abstrakcyjne elementy . Możemy iść dalej tym śladem i pokusić się o jeszcze bardziej oryginalne pomysły i umieścić w ramkach np. wycinki gazet czy kolorowe plakaty. Jednym z pomysłów jest również umieszczenie ciekawych cytatów czy śmiesznych napisów.

 

 

 

 

We wnętrzach w których dominuje styl eco rozwiązaniem mogą być elementy natury umieszczone w ramkach. Różnego rodzaju „dary natury”np. suche liście, muszelki zebrane nad morzem.

 

 

Najprostszym chyba  rozwiązaniem przy tworzeniu  galerii ściennej jest wykorzystanie swoich ulubionych zdjęć. Korzystając z tego pomysłu pamiętajmy aby wybrać zdjęcia w podobnej kolorystyce lub z podobnym motywem. Możemy też jedno zdjęcie podzielić na kilka części. Takie jedno zdjęcie podzielone i umieszczone w kilku ramkach powieszonych obok siebie może wyglądać bardzo oryginalnie.

 

 

Tyle ile wnętrz tyle pomysłów, każdy z nas ma swoje własne upodobania i swój własny styl. Ważne aby przy tworzeniu swojej własnej galerii zachować pewną spójność .Niewątpliwie ten rodzaj dekoracji ściennych jest jednym z mniej kosztownych bo możemy wykonać go samemu. Poza tym jest oryginalny i niepowtarzalny bo każdemu co innego w duszy gra ….

insp. pinterest

#ArchitektWnetrz,#SciaiaWsalonie,#RamkiWsalonie,#projektowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *